.:: هوشا : هوشمند و توانا ::.


مجموعه ای کامل از نرم افزارهاي يكپارچه مالي و اداري، دولتي و بازرگاني

بایگانی برای دسته بندی 05) پرسش و پاسخ

مهر۱۳۱۳۹۱

سمامه : سامانه مدیریت امور مشتریان هوشا

سمامه : سامانه مدیریت امور مشتریان هوشا راه اندازی مجدد گردید. در این سامانه که جهت ردیابی و پیگیری درخواستها و سایر امور مربوط به مشتریان توسط واحد وب دانشوران سرمد پیاده سازی گردیده است امکان ارسال تیکت(درخواست) و پیگیری وضعیت تیکت پیش بینی شده است.

درخواست ما این است که وارد این سامانه شده، درخواست عضویت خود را ارسال نمائید.

به تدریج از مشتریان عزیز خواهیم خواست که تمامی درخواست های خود را در این سامانه ثبت و پیگیری نمایند.

در این سامانه میتوانید برای هر یک از واحدهای  توسعه، پشتیبانی و یا فروش تیکت ارسال کنید.

لازم به ذکر است زبان و تکنولوژی انتخابی نرم افزاری هوشا که برای توسعه نرم افزارهای هوشا تحت وب از آن بهره  میجوئیم، تکنولوژی مبتنی بر LAMP/WAMP شامل لینوکس/ویندوز، آپاچی، MySQL و PHP/JAVA خواهد بود. امیدواریم در مدت دو سال آینده با حمایت مالی مشتریان و تامین هزینه های انجام کار که طبق برآورد خوشبینامه ما از ده میلیارد ریال فراتر خواهد بود، بتوانیم به نیازهای آتی مشتریان به نحو  احسن پاسخ دهیم.

سمامه در لغت: شتر ماده سریع را گویند. هدف از این سامانه این است که به سرعت و دقت پاسخگوی نیازهای مشتریان باشیم.

مهر۱۱۳۹۱

تنظیم SQL Server برای Back Up گرفتن به صورت خودکار (تعریف job)

تصاوير گام به گام

دی۴۱۳۹۰

سامانه مدیریت درخواست های مشتریان راه اندازی شد.

این سامانه که یک Ticketing System است توسط گروه توسعه وب هوشا راه اندازی شده است. از این پس میتوانید درخواست های خود را از طریق این سامانه برای گروههای پشتیبانی،توسعه نرم افزار،فروش و مدیریت ارسال کنید.

جهت ثبت نام لازم است فرم ثبت نام را به همراه یک آدرس ایمیل بصورت آن لاین و در آدرس http://support.daneshvaran.com پر کنید.

این سامانه که در آینده امکانات بیشتری نیز به آن اضافه خوهد شد میتوانید برای دریافت و ارسال فایل نیز مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین رهگیری درخواست ها از طریق یک کد رهگیری صورت میگیرد و  زمان ارسال و دریافت درخواست ها و پاسخ ها و پیگیری های انجام آن نیز بر روی درخواست ها قابل مشاهد است.

از همه مشتریان محترم هوشا درخواست میشود وارد این سامانه شده و ضمن ثبت نام، درخواست های خود را از طریق این سامانه اعلام کنند.

کاهش هزینه تلفن، داشتن سوابق درخواست ها، ارسال و دریافت فایل و داشتن  زیر قسمت سوال و جواب (FAQ)  از مزایای این سامانه است.

این سامانه به پیشنهاد و با پیگیری جناب آقای ممبنی مدیریت گروه فن آوری اطلاعات سازمان نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس کشور ایجاد شده است که لازم است از ایشان تشکر شود.

با آرزوی سلامتی و بهروزی برای جناب آقای ممبنی.

سامانه مدیریت درخواست های مشتریان هوشا

خرداد۱۰۱۳۹۰

نحوه نمایش گزارشات هوشا بر روی سایر سیستمها

مجموعه نرم افزارهای هوشا از دو گزارش ساز بیشتر استفاده میکنند یکی Quick report و دیگری Fastreport.

خیلی وقت ها لازم میشود گزارشات نرم افزارهای هوشا را به کامپیوتر دیگری انتقال داده و برای نمایش یا چاپ استفاده نمائید.

بطور مثال فرض کنید که قصد دارید در یک سمینار و بر روی رایانه ای که هوشا بر روی آن نصب نیست خروجی ها و گزارشات هوشا را نمایش دهید

و یا بعلت عدم دسترسی به چاپگر، گزارشات هوشا را در یک کافی نت و یا از طیق یک کامپیوتری که امکان نصب هوشا بر روی آن نیست چاپ بگیرید.

کار بسیار آسان است.

1- از خروجی های و امکان Export گزارش به سایر فرمت های قابل انتقال مثل XML و یا تصویر و یا HTML استفاده کنید.

2- گزارشات را در قالب QRP  در هوشا ذخیره نمایید. با  کلیک بر روی علامت دیسکت (ذخیره) در هر گزارش هوشا و تعیین یک نام  برای گزاشر خود. سپس  گزارشات با پسوند QRO را به کامپیوتر مقصد انتقال دهید و از یکی از نرم افزار های زیر که براحتی روی هر کامپیوتری اجرا میشود برای نمایش و چاپ گزارشات تولیدی خود استفاده نمائید.

دریافت نرم افزارQRepView برای نمایش فایل ها و گزارشات Quick report

حجم 700 کیلو بایت

دریافت نرم افزار RQV  نگارش 4  برای نمایش فایل ها و گزارشات  Quick report
حجم 1.8  مگابایت

آبان۲۹۱۳۸۹

جناب آقای  بابایی امور مالی کمیته ملی المپیک ج.ا.ایران که همیشه به ما لطف داشته اند، در قسمت نظرات پرسیده اند:

باسلام
آقای عبدالهی آیا مشکل مراکز هزینه در سطح دو و سه رفع شده است
(درگزارش گیری پویا)

 و اما پاسخ  این سوال که محتمل است مورد استفاده سایر عزیزان نیز قرار گیرد:

پیش از این تعریف فصول هزینه در عمرانی شامل هفت فصل بود که دارای کد های مضرب ده از 10 تا هفتاد بود و سایر اعداد در محدوده 10 تا 79 ریز فصل بودند .
در جاری نیز این کدینگ به شکل زیر بود:
XNNMM  که
X : فصل هزینه شامل فصل 1 تا 7
NN: ریز فصل هزینه  از 01  تا 99  
MM : ریز ریز فصل  از 01 تا 99
اما در موافقتنامه های اخیر این چارجوب رعایت نمیشود. بناجار ما این کدینگ را آزاد گذاشتیم و تنظیمات برنامه های حسابداری دولتی نسخه ذیحسابی، حسابداری دولتی پیشرفته نسخه ذیحسابی و حسابداری دولتی نسخه عامل ذیحساب تا تصحیح کامل و رفع موارد استفاده کنندگان محترم ادامه داشت. به نظر میرسد مشکلات کاملا” حل شده باشد.
با توجه به درگیر شدن با تغییرات کدینگ فصول هزینه، کدینگ مراکز هزینه نیز آزاد و در اختیار کاربر قرار گرفت و دیگر نیازی  به رعایت کدینگ درختی و سلسله وار  وجود ندارد.
اداراتی که از فصول هزینه و مراکز هزینه هر یک سه سطحی استفاده میکنند مثل حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی موارد را کاملا” تست نموده و ابراز رضایت نموده اند. فلذا از همه ادارات استفاده کننده درخواست میشود نسخه های جدید را دریافت نمایند و
تذکر:
ما همیشه توصیه میکنیم جدید ترین  نسخه را استفاده نمائید و حالا پس از ایت نغییرات تاکید میکنیم که جدید ترین نسخه ها را استفاده نمائید.

با تشکر از جناب آقای سید احمد بابایی امور مالی کمیته ملی المپیک

اردیبهشت۳۱۳۸۹

ارتقاء و تغییرات در سایت هوشا

به دنبال ارائه سرویس های بهتر در سال 89 به همه مشتریان،یکی از برنامه های ما سرو سامان دادن به وب سایت هوشا است.

 پس از نظر سنجی از تعدادی از مشتریان و مدیران آی تی ادارات،تصمیمات و  اقدامات زیر انجام  شد:
1- شکل و قالب سایت به همان صورت قبلی باشد تا مراجعه کنندگانی که پیش از این از سایت استفاده می نمودند دچار سردرگمی و مشکل نشوند.
2-نرم افزار سایت که  نرم افزار متن باز  WORDPRESS (ورد پرس فارسی) است،  با نسخه های جدید جایگزین شود. بر این اساس نسخه قدیمی تر(2.7) با آخرین نسخه یعنی 2.9 فارسی که به احترام استاد آواز و موسیقی سنتی ایران نسخه استاد شجریان نام گرفته است،جایگزین گردید.
3-قالب سایت یعنی قالب illacrimo که توسط Design Disease طراحی شده است، با آخرین نسخه قالب جایگزین شود. این کار باعث افزوده شدن برخی امکانات جدید به سایت مثل شماره گذاری و صفحه بندی گردیده است. کار فارسی سازی قالب با استفاده از تجارب بهروز که نگارش های قبلی این قالب را فارسی سازی نموده بود،انجام شده است.

4-امکانات جدید به سایت در حال اضافه شدن است. من جمله امکان LIVE ONLINE CHAT برای برقراری ارتباط برخط جهت کاهش هزینه تلفن مستریان و ارائه سرویس پشتیبانی تلفنی آسان تر و سهل الوصول تر.

5-در حال خرید نسخه اصلی نرم افزار  خارجی Team Viewer هستیم تا امکان کترل از راه دور و حضور در پشت سیستم های استفاده کنندگان جهت حل مشکل و انجام راهنمایی های بهتر فراهم گردد.

6-با همه این احوال معتقدیم یک نرم افزار هر چقدر کامل تر باشد،پشتیبانی آن برای ما راحت تر و استفاده از آن برای شما مشتریان آسان تر است فلذا در سال جدید کارشناسان ما برای بررسی بیشتر و بهتر نظرات شما  بطور مضاعف و بطور حضوری خدمت خواهند رسید تا به نرم افزار کامل تری دست یابیم.

*  درخواست همیشگی ما،ارتباط نزدیک تر و صمیمانه تر و بیشتر شما با هوشا است. کمک کنید،نرم افزاری که مال شما است،هر روز بهتر و کامل تر شود.کمک کنید تا دانشوران سرمد که متعلق به شما است،هر روز بالنده تر و پاینده تر باشد.

سلامت،موفق،بهروز و کامیاب باشید.

اردیبهشت۲۴۱۳۸۸

تراژدی از دست دادن اطلاعات

تراژدی از دست دادن اطلاعات ممکن است دامن همه کسانی که به هر نحو از سیستمهای اطلاعاتی برای ذخیره سازی اطلاعات خود استفاده میکنند را بگیرد.

این مصیبت هر لحظه ممکن است اتفاق بیافتد.همانند مرگ.

lost_data_recovery01

 همانظور که یک سکته مغزی میتواند کل ارگانیزم حیاتی یک انسان نیرومند را قطع کند،

سیستم اطلاعاتی شما نیز در معرض سکته ها و ایست های قوی تر و خطرناکتر است.

lost_data_recovery021

اگر سکته ها و ایست های قلبی و مغزی ما انسانها چاره ای ندارد، اما خوشبخاتانه سکته ها و ایست های منجر به مرگ برای دستگاههای ذخیره سازی اطلاعات،چاره دارد.

چاره ای بسیار ساده: برنامه ریزی جهت تهیه پشتیبان بصورت دوره ای.

وقتی اطلاعات امروز را پشتیبان میگیرید، پشتیبان اطلاعات دیروز را هم بایگانی کنید، اطلاعات پریروز را هم بایگانی کنید.

و مهمتر از همه اینکه به سرور خود اطمینان نکنید.اگر بر روی سرور پشتیبان میگیرید،بدانید که خود سرور هم میسوزد. بسیار هم میسوزد و بد جور هم میسوزد.

بر اثر یک خطا یا اضافه ولتاز در یو پی اس شما که آن هم فقط تا درصدی قابل اطمینان است و مسلما ممکن است خودش نیز دارای خطا باشد، ممکن است کل تجهیزات سرور شما، من جمله هارد دیسک عزیز سرور شما بسوزد و کل سرمایه های اطلاعاتی شما  از دست برود.

lost_data_recovery04

راهکارها پس از وقوع فاجعه:

1-اگر اطلاعات بر اثر اشتباه حذف گردیده است ،بلافاصله کلیه عملیات مرتبط با سرور را متوقف و کامپیوتر سرور را از مدار خارج کنید.

2-جهت انجام عملیات بازیابی اطلاعات، ابتدا از کلیه اطلاعات فعلی موجود پشتیبان تهیه نمائید.

3- از برنامه های Data Recovery جهت بازیابی اطلاعات استفاده نمائید.

4-در صورت وقوع اشکال فیزیکی،سرور و یا هارد دیسک آنرا به شرکتهای متخصص در زمینه Data Recovery و بازیابی اطلاعات تحویل دهید.

5- این نکته را در نظر داشته باشید که شرکتهای  متخصص Data Recovery  فقط تا درصدی میتوانند اشکالات فیزیکی را مرتفع کنند. درصدی بسیار ضعیف و پائین.

برغم همه تذکرات و یادآوری ها، متاسفانه هر ساله ما شاهد از دست دادن اطلاعات توسط مشتریانمان هستیم. در بسیاری از مواقع ما هم نمی توانیم کاری انجام بدهیم و فقط به همراه واحدهای فن آوری اطلاعات  استفاده کنندگان نرم افزارهایمان متاسف میشویم.در بعضی مواقع نیز مدیران دستگاههای اجرائی،همه ما را از دم مورد توبیخ  قرار میدهند، غافل از آنکه شرکت های نرم افزاری به هیج وجه شزاوار این توبیخات نیستند. چرا که نگهداری و حفاظت از اطلاعات وظیفه واحدهای فن آوری اطلاعات است و لاغیر.

    ——  دریافت  نرم افزار برای بازیابی اطلاعات از دست رفته – Recover My Files 3.9.8.5709

دی۱۴۱۳۸۶

اول دفتر

اول دفتر به نام ایزد دانا

صانع و پروردگار حی توانا

خالق اعظم خدای عالم و آدم

صورت خوب آفرید و سیرت زیبا

اینجا را شروع میکنیم

برای برقراری ارتباط بهتر ما و استفاده کنندگان نرم افزارهای مالی و اداری هوشا

خوشحال می شویم که مورد لطف و پذیرش قرار بگیریم.

فهرست مطالب و نرم افزارها

جستجو در مطالب سایت

Dear Husha.IR Visotor’s IP


...