.:: هوشا : هوشمند و توانا ::.


مجموعه ای کامل از نرم افزارهاي يكپارچه مالي و اداري، دولتي و بازرگاني

بایگانی برای دسته بندی ی) من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق

آذر۱۵۱۳۹۳

به نام خدای حسابگر، حسابرس و حسابدارِ زمين و آسمان و هر آنچه در اوست. هم او که افتتاحيه و اختتاميه همه  حسابها   و کتاب هاست.

 

آدم هاي خاكي مثل زمين استهلاك ناپذيرند.رفاقت با آنان گرچه باارزش ترين دارايي نامشهود ترازنامه  است، ولي ثبتشان نمي كنیم، نه بخاطر عدم تطابق بااستانداردهاي حسابداري، بخاطر اينكه در ترازنامه قلبمان به گونه اي ثبت شده اند كه هيچ پايان دوره اي ما را مجبور به بستن حساب هایشان  نمي كند.

 

تو بخوان قصه مردان حساب و عدد و سود و زیان و قلم و ثبت و سیاق، کز همان روزهای نوروز در انبار بمانند و بگیرند و ببندند و شمارند و نویسند دو صد مشق در آن دفتر پیچیده به قیطان، که اگر خط بخورد یا که شود دیر، بهراسند از آن هیبت آن هیات سه مرد قلندر، همان هیات تشخیص علی الراس و اگر مانده حسابی نشود جمع، بر سر و صورت خود جمله بکوبند و دو صد لعن فرستند بر آن مرد ونیزی، همان لوکه پاچولی، که همه تی اکانت و دو طرف ثبت حساب از کرامات و افاضات هموست.
آن دگر خرده بگیرند از آن دسته اول که چرا آن ننوشتی و دگر چیز نوشتی که اگر این بشود شرط و شروط است و عدم، رد نظر.
هرگه این مرد سیه روز شود دیر به خانه، بخرامد به اتاقی و چپد زیر لحافی که بماند ز امان از خم ابروی زن و طعنه فرزند، که چه شد سهم تو از آن همه اعداد که بنوشتی و زدی جمع و چه شد وعده دریا و لب آب و نه حتی دو قدم پارک. این چه حرفه ست که نه چون کله پزان صنفی و جایی و نه چون آن مرد قدم رنجه به بازار مالی و منالی و نه یک باغ و حیاطی، که اگر یار برفت و تو در سوگ نشینی، آن جنازه تو به غسال سپاری که گزارش سر موقع توبه مجمع برسانی.
پس بگفتا گنهم چیست که جز این حرفه ندانم. این حرفه همان حرفه محبوب جهان است که در این دیر خریدار ندارد. من نه آن میرزا نویس در دکان و دم حجره ی آن بی هنرم، من دگر ممبر آن آیفک بین المللم.
آخر قصه: آخر قصه همه غصه و بس ناله نی که خراج دولت از آن سود به توافق به سر آید و در آن مجمع غدار بخورند و بگفتند و شنودند و دو صد سود و دو پاداش به تقسیم سپردند و ندیدند از پس پرده ی اعداد و رقم، آن همه خون جگر، دربدری، سوته دلی.هفته حسابدار برتمامی حسابداران زحمت کش مبارک باد

روز حسابدار مبارک

اسفند۱۰۱۳۹۲

تشکر از همکاران هوشا در سال 1392

من لم یشکر المخلوق،لم یشکر الخالق

در سال 1392 بیست و دو نفر با هوشا همکاری کرده اند. امیدواریم به حول قوه الهی و با پیگیری و تلاش مستمر همکارانم، این تعداد در سال 1393 بیشتر شود و از افراد خبره و حرفه ای بیشتری استفاده کنیم. همچنان بر این عقیده هستیم که یکی مرد جنگی به از صد سوار است و باید مردان جنگی و کارکشته بیشتری به مجموعه هوشا اضافه شوند. بی شک ارائه خدمات به موقع و در خور به مشتریان نیازمند همکاران فعال و توانمند است که همه این ها با تامین مالی و برنامه ریزی مالی برای پرسنل قابل انجام است. نیاز هوشا به تعداد همکاران بیشتر با توجه به تعداد قابل توجه و رو به فزونی مشتریان،محرز است اما برای تامین مالی پروژه ها و پرسنل و هزینه های اداری، بیمه
و … در اضافه نمودن همکار به هوشا حساسیت و وسواس وجود دارد.

هر چند خانم خدابنده لو سال 1392 را در مرخصی تشریف داشته اند اما امیدواریم از ابتدای سال 1393 این همکار گرامی مسئولیت منزل و مادرشدن را بهمراه کار در هوشا، با هم انجام دهند و به جمع ما اضافه شوند. همچنین امید به برگشت به کار خانم مهندس دلاوردوست که در سه ماهه آخر سال 92 مسئولیت مادرشدنشان شروع شده است، داریم.

به جمع فوق باید همکارانمان در شرکت سماتوس را اضافه کنیم که بعلت همکاری مشترک در بخش اتوماسیون  اداری پیوند به آنها نیز زحمت بسیار داده ایم. بویژه از مدیریت محترم عامل سماتوس، آقای دکتر کامیار، از آقای دکتر پورمعصومی عضو هیئت مدیره و سایر عزیزان  در شرکت همکار، سماتوس. در بخش بازرگانی، در بخش پشتیبانی، در بخش برنامه نویسی.

تشکر از همه زحماتی که در کنار هوشا و برای هوشا کشیده اند و آرزوی سلامتی و موفقیت در زندگی و کار برای همه همکارانم دارم.

سال 1392 بدلیل درگیری شرکت با پروژه وب HushaERP  و هزینه های سرسام آور آن همچنین عدم انجام بموقع تعهدات مالی توسط مشتریان و بی توجهی  برخی از آنها به قراردادها و تعهدات خود، سال پرزحمتی داشتیم. امید واریم در سال جدید با برنامه ریزی بهتر، شاهد رشد و شکوفایی بیشتر هوشا و استعداد های شاغل در آن و در نظر گرفتن شرایط رفاهی در خور و شایسته برای همکارانم باشیم.

1 خانم مهندس ایمان بربند،مسئول نرم افزار
2 خانم مهندس  نچمه احمدی،مسئول پشتیبانی راه دور
3 خانم مهندس ربابه نیکبخت،کارشناس پشتیبانی
4 خانم مهندس سعیده نائینی،برنامه ساز
5 خانم مهندس باباپور،مسئول گزارش ساز وب
6 خانم  منیژه اللهیارزاده،مسئول اداری و امور قراردادها
7 خانم مهندس جرقدانی،برنامه نویس وب
8 خانم مهندس ممقانی،برنامه نویس وب
9 آقای خلیلی،تکنسین پشتیبانی
10 آقای علی عباسی،مسئول فروش و امور مشتریان
11 آقای اکبر عبداللهی،تکنسین پشتیبانی
12 آقای پریمی،تکنسین پشتیبانی
13 آقای  مهندس برزگر،مدیر پروژه وب
14 آقای مهندس کرامتی،برنامه ساز ارشد وب
15 خانم مینامستعد،حسابدار
16 آقای اسماعیلی،مدیر مالی
17 آقای  مهندس اربابی،مشاور ارشد وب
18 آقای  مهندس مظفر ایراف،مشاور ارشد برنامه ریزی
19 خانم مهندس نرگس دلاوردوست،برنامه ساز
20 آقای خوشه ،مسئول پشتیبانی حضوری
21 آقای مهندس طاها سرهنگی،مسئول استقرار وب
22 آقای گلابی،خدمات

 

 

اسفند۲۸۱۳۹۰

درگذشت یک کارشناس استفاده کننده از هوشا

در واپسين روزهاي سال 1390 با كمال تاسف و تاثر و در عين ناباوري مطلع شديم كه خانم تجلي پور كارشناس امور مالي اداره كل ميراث فرهنگي و گردشگري استان تهران بر اثر سانحه تصادف جان به جان آفرين تسليم نموده به ديار باقي شتافتند.كسي كه به تلاش و كوشش فراوان در حال پيگيري ادامه تحصيلات تكميلي فوق ليسانس و تشنه يادگيري مطالب بيشتر و بيشتر در امور ذيحسابي و علي الخصوص آموزش تكميلي جهت كار با نرم افزارهاي هوشا (حسابداري دولتي و اعتبارات ذيحسابي)بود. هوشا، اين ضايعه را به همه همكاران امور مالي و ذيحسابي اداراه كل ميراث فرهنگي و گردشگري استان تهران و به همشيره گراميشان سركار خانم تجلي پور كارشناس مسئول تضمينات ذيحسابي اداره كل نوسازي مدارس استان تهران و بالاخره به مدير كل محترم سازمان امور اقتصادي و دارايي استان تهران ، حاج آقا تجلي پورتسليت عرض نموده، براي آن مرحومه آرزوي غفران و براي همه بازماندگان آرزوي صبر و سلامتي دارد. متاسفانه قسمت بسيار تاثر برانگيز كارمان از دست دادن افرادي است كه مدتي با آنها كار كرده و پا به پاي آنها براي پيشبرد يك كار در يك دستگاه اجرايي به پيش ميرويم و به ناگاه با جاهاي خالي آنها مواجه ميشويم. خداكند هيچگاه در كشاكش كارهايمان مديون و بدهكار كارهايمان به همه عزيزاني كه وظيفه ارائه خدمات و يا آموزش و يا همراهي با آنها را داريم، نباشيم. با آرزوي سلامتي و بهروزي براي همه عزيزان

آذر۳۰۱۳۸۹

آقای رستمی، ذیحساب شهرداری کامیاران

با کمال تاسف مطلع شدیم جناب آقای رستمی ذیحساب و مدیر مالی شهرداری کامیاران به رحمت  ایزدی پیوستند.

مرحوم  رستمی چند سالی بود که از نرم افزار حسابداری دولتی هوشا جهت تنظیم حساب های تملک دارایی های سرمایه ای شهرداری کامیاران  و احیرا” برای شهرداری  دو تا از شهرهای کوچک اطراف کامباران استفاده میکردند.

مرحوم  رستمی برغم داشتن قرارداد پشتیبانی و برغم اینکه همیشه وظیفه ماست که پاسخگوی مشکلات مشتریانمان باشیم، همیشه با تعارف و سختی فراوان مشکلات کاری را با ما درمیان میگذاشتند در حالی که  همیشه این وظیفه ماست که مشکلات مشتریانمان را به نحو احسن برطرف نمائیم.

برای آن مرحوم آرزوی رحمت و غفران و برای خانواده اش آرزوی صبر و سلامتی و برای همه همکاران ایشان در شهرداری کامیاران توفیق آرزو مندیم.

نرم افزاری هوشا 

آبان۱۱۱۳۸۹

درگذشت یک مدیر فن آوری اطلاعات

با کمال تاسف مطلع شدم مدیر فن آوری اطلاعات اداره کل نوسازی مدارس استان گیلان، آقای مهندس بهاری حین کمک به یک حادثه تصادف در اتوبان رشت – رودبار خود دچار سانحه شده و به رحمت حق رفته اند.

برای ما که سالیان سال است مهندس مهرداد بهاری را می شناختیم وبا او کار کرده بودیم بسیار ناگوار و دور از انتظار بود.

مهندس جوانی که حالا حالا ها اداره کل نوسازی مدارس استان گیلان می توانست از توانائیها و تلاشهایش بهره ببرد اما داستان همیشگی سوانح جاده یی دوباره خانواده یی را عزادار، فرزند کوچکی را  از نعمت پدر محروم و همسری را داداغدار و جامعه را از استفاده از یک نیروی جوان محروم کرد.

خدا کند،

روزی برسد که داستان همیشگی تصادف جاده یی با بالارفتن فرهنگ رانندگی  و دقت رانندگان در حفظ جان خود و سایرین، تمام شود و دیگر نبینیم و نشنویم که جان انسانی بر اثر بی دقتی راننده یی از کف برود.

برای مرحوم بهاری آرزوی رحمت و مغفرت

و برای خانواده اش آرزوی صبر

و برای همکاران فن آوری اطلاعات و امور مالی و ذیحسابی اداره کل نوسازی مدارس استان گیلان سلامتی آرزومندیم.

باشد که این آخرین عرض تسلیت مان به کسانی باشد که روزانه با آنها در ارتباط هستیم.

از طرف کلیه همکاران

دانشوران سرمد – نرم افزاری هوشا

اردیبهشت۳۱۳۸۹

ارتقاء و تغییرات در سایت هوشا

به دنبال ارائه سرویس های بهتر در سال 89 به همه مشتریان،یکی از برنامه های ما سرو سامان دادن به وب سایت هوشا است.

 پس از نظر سنجی از تعدادی از مشتریان و مدیران آی تی ادارات،تصمیمات و  اقدامات زیر انجام  شد:
1- شکل و قالب سایت به همان صورت قبلی باشد تا مراجعه کنندگانی که پیش از این از سایت استفاده می نمودند دچار سردرگمی و مشکل نشوند.
2-نرم افزار سایت که  نرم افزار متن باز  WORDPRESS (ورد پرس فارسی) است،  با نسخه های جدید جایگزین شود. بر این اساس نسخه قدیمی تر(2.7) با آخرین نسخه یعنی 2.9 فارسی که به احترام استاد آواز و موسیقی سنتی ایران نسخه استاد شجریان نام گرفته است،جایگزین گردید.
3-قالب سایت یعنی قالب illacrimo که توسط Design Disease طراحی شده است، با آخرین نسخه قالب جایگزین شود. این کار باعث افزوده شدن برخی امکانات جدید به سایت مثل شماره گذاری و صفحه بندی گردیده است. کار فارسی سازی قالب با استفاده از تجارب بهروز که نگارش های قبلی این قالب را فارسی سازی نموده بود،انجام شده است.

4-امکانات جدید به سایت در حال اضافه شدن است. من جمله امکان LIVE ONLINE CHAT برای برقراری ارتباط برخط جهت کاهش هزینه تلفن مستریان و ارائه سرویس پشتیبانی تلفنی آسان تر و سهل الوصول تر.

5-در حال خرید نسخه اصلی نرم افزار  خارجی Team Viewer هستیم تا امکان کترل از راه دور و حضور در پشت سیستم های استفاده کنندگان جهت حل مشکل و انجام راهنمایی های بهتر فراهم گردد.

6-با همه این احوال معتقدیم یک نرم افزار هر چقدر کامل تر باشد،پشتیبانی آن برای ما راحت تر و استفاده از آن برای شما مشتریان آسان تر است فلذا در سال جدید کارشناسان ما برای بررسی بیشتر و بهتر نظرات شما  بطور مضاعف و بطور حضوری خدمت خواهند رسید تا به نرم افزار کامل تری دست یابیم.

*  درخواست همیشگی ما،ارتباط نزدیک تر و صمیمانه تر و بیشتر شما با هوشا است. کمک کنید،نرم افزاری که مال شما است،هر روز بهتر و کامل تر شود.کمک کنید تا دانشوران سرمد که متعلق به شما است،هر روز بالنده تر و پاینده تر باشد.

سلامت،موفق،بهروز و کامیاب باشید.

تیر۲۵۱۳۸۸

پشتیبانی ویژه 31 تیرماه

قابل توجه تمامی استفاده کنندگان از نرم افزارهای

حسابداری دولتی و حسابداری بازرگانی هوشا

    ضمن عرض خسته نباشید به همه حسابداران،کارشناسان مالی،کارشناسان فن آوری اطلاعات،مدیران مالی و ذیحسابهای  محترم،

با توجه به درپیش بودن 31 تیر ماه و اهمیت این روزها جهت هزینه نمودن تتمه بودجه عمرانی در ذیحسابی ادارات دولتی دارای بودجه عمرانی کل نظیر ادارات راه و ترابری،ادارات کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس، ادارات کل تربیت بدنی، شازمانهای مسکن و شهرسازی و استانداری ها، همچنین با توجه به درپیش بودن موعد تحویل ترازنامه سود و زیان شرکت های غیر دولتی استفاده کننده از نرم افزار های بازرگانی هوشا،  در روزهای آینده و لغایت دهم مردادماه واحد پشتیبانی لغایت 8 شب (20:00)  در تمامی روزها و حتی روزهای تعطیل جوابگو خواند بود. همچنین تلفن های همراه همکاران واحد پشتیبانی و بویژه آقای عبداللهی جهت پاسخگوئی و حل مشکلات همه استفاده کنندگان عزیز  روشن و در دسترس خواهد بود.

در خواست میگردد:

هر گونه مشکل حتی کوچک را با ما در مبان بگذارید.

بهمن۲۶۱۳۸۷

تقدير و تشکر از يک کارشناس فن آوري اطلاعات

 آقاي مهندس محمد رضا يوسف زهي کارشناس واحد فن آوري اطلاعات اداره کل نوسازي مدارس استان سيستان و بلوچستان در طول دو سال گذشته که نرم افزار حسابداري دولتي  هوشا در آن اداره کل نصب و راه اندازي شده بود کمک بسيار خوبي بودند هم براي ما و هم براي کارکنان ذيحسابي نوسازي مدارس زاهدان.

 ما در طول دو سال گذشته اصلا به زاهدان نرفته ايم.اما همه موارد ، پيشنهادات و سوالات کاربران نرم افزارمان با وجود آقاي مهندس يوسف زهي بخوبي حل ميشد.  انگار ما در زاهدان هستيم.

 موارد به سرعت انعکاس پيدا ميکرد و  در صورت لزوم نسخه جديد براي  استفاده کنندگان نصب ميگرديد و يا  فايل پشتيبان براي واحد پشتيباني  هوشا ارسال ميشد

  نمونه بسيار خوب از يک همکاري.

   اين اواخر نيز نرم افزار سپرده ها و تضمينات را براي واحد سپرده و تضمين راه اندازي نمودند و خيلي علاقمند بودند که آن قسمت هم راه اندازي شود.

 مطلع شديم که آقاي مهندس يوسف زهي به واحد نظارت  منتقل شده اند.مطمئن هستيم در آنجا هم خوب نظارت خواهند کرد و هم موفق خواهند شد.

 براي آقاي مهندس يوسف زهي و همه کارشناسان واحدهاي فن آوري اطلاعات آرزوي سلامتي و موفقيت داريم.

 پشتيباني هوشا

بهمن۳۱۳۸۷

تقدير و تشکر

در طول  بهار و تابستان سال گذشته (1387)، آقاي کاظم اصغري بيش از 30  روز، عصر ها  و  در روز  بيش از 5 ساعت در خدمت  گروه توسعه نرم افزارهاي مالي و اداري هوشا بوده اند.

گروه توسعه هوشا بر خود لازم ميداند از زحمات آقاي کاظم اصغري و در اين سايت که متعلق به همه  کارشناسان استفاده کننده از نرم افزارهاي يکپارچه مالي و اداري هوشا است تشکر کند. 

تمايل داريم در اختيار قراردادن تجارب،نظرات،پيشنهادات و انتقادات، توسط همه کارشناسان محترمي که از نرم افزاهايمان استفاده ميکنند،تداوم داشته باشد.

 محل کار فعلي : اداره کل راه و ترابري آذربايجان شرقي –  اداره سپرده ها و تضمينات ذيحسابي

 آدرس ايميل در سايت شرکت :k.asghari@daneshvaran.com

فهرست مطالب و نرم افزارها

جستجو در مطالب سایت

Dear Husha.IR Visotor’s IP


...